Tokio w jeden dzień

Tokio to stolica Japonii i jedno z tych miast, których nie sposób pominąć podczas podróżowania po tym wyjątkowym kraju. Znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy i stanowi jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast na całym świecie. Jest zamieszkiwane przez ponad czternaście milionów osób, a na jego terenie znajdują się aż cztery parki narodowe. Atrakcji nie brakuje. Jest to zdecydowanie miasto, w którym można spędzić tydzień i dalej mieć poczucie, że nie zobaczyło się wszystkich najważniejszych punktów turystycznych. Niemniej, czas bywa ograniczeniem i zdarza się, że możemy na zwiedzanie tego miasta poświęcić wyłącznie jeden dzień. Gdzie udać się, by faktycznie poczuć klimat tego miasta? Jakie atrakcje zasługują na szczególną uwagę?

Tokio z lotu ptaka

To jedno z tych miast, które prezentują się doskonale z każdej strony, aczkolwiek największe wrażenie robi widok z góry. Nic w tym dziwnego. Tokio to ogromna metropolia i trzeba innej perspektywy, by faktycznie przekonać się o ogromie tego miasta. Panorama jest przepiękna. W tym celu należy udać się na Tokyo Skytree. To najwyższa wieża telewizyjna i miejsce, z którego rozpościera się fantastyczny widok na miasto. Znajduje się w okręgu Sumida i zdecydowanie warto się tam udać tylko po to, by móc przyjrzeć się miastu z nieco innej perspektywy. Cała wieża jest sporą atrakcją, ponieważ w jej wnętrzu znajduje się sporo godnych zainteresowania punktów. Na samym dole mamy centrum handlowe, aczkolwiek po drodze natrafimy również na artystyczne wystawy. Droga jest długa i wymagająca, ale można skorzystać z windy. Wytrwalsi turyści wolą jednak kolejne piętra pokonywać pieszo, by faktycznie zobaczyć, co kryje w sobie to imponujące miejsce.

Najsłynniejsze skrzyżowanie na świecie – informacje

Z całą pewnością Shibuya to jedno z tych miejsc, które cieszą się największą popularnością w całej Japonii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mamy do czynienia z atrakcją turystyczną związaną z tradycją lub kulturą, a nieco zagmatwanym skrzyżowaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że to skrzyżowanie znajdujące się tuż przy głównym dworcu to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc na świecie. Charakterystyczne zebrowe przejścia dla pieszych w skośnym układzie robi wrażenie, a z lotu ptaka przypomina nieco finezyjną grę planszową, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać pod wieczór. Wówczas oświetlenie i mnogość neonów zapewniają prawdziwy uliczno-świetlny spektakl, który zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego w tym, że miejsce bardzo często oblegane jest przez fotografów z różnych zakątków świata.

Wieża Eiffla w centrum Tokio

Japończycy w pewnym sensie pozazdrościli Paryżowi wizytówki miasta w postaci charakterystycznej wieży, więc stworzyli wierną kopię. Japońska wieża Tokio Tower do złudzenia przypomina paryską wieżę Eiffla, aczkolwiek została skonstruowana z pomarańczowo-białych elementów i w związku z tym bardzo wyróżnia się na tle innych budynków. Pod względem wysokości budowli w Tokio zajmuje zaszczytne drugie miejsce. Z całą pewnością warto się tutaj udać, jeżeli tylko mamy ochotę podziwiać piękną panoramę miasta.

Feeria barw nad zatoką

Mając do dyspozycji zaledwie jeden dzień w Tokio warto rozplanować wycieczkę w taki sposób, by mieć możliwość udania się wieczorem na spacer po Tęczowym Moście nad Zatoką Tokijską. Most liczy sobie niespełna 800 metrów i łączy dzielnicą Shibaura ze sztuczną wyspą. Konstrukcja wygląda przepięknie po zmroku, kiedy zapalane jest sztuczne oświetlenie. Nazwa nie jest w tym wypadku przypadkowa. Most faktycznie mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Jest to jeden z tych elementów, które na stałe wpisały się w panoramę miasta i jedno z tych miejsc, które robią ogromne wrażenie na turystach.