Lodowy wulkan w Kazachstanie

Media społecznościowe pokazują zdjęcie zrobione z filmu na Youtube, znane jako screen shot, które przedstawia taflę lodu pokrytego śniegiem oraz wystającą górkę śniegu. Z lotu ptaka widać, że na szczycie jest otwór. Całość przypomina lodowy wulkan. W jaki sposób powstał ten naturalny obiekt turystycznego zachwytu? Gdzie należy pojechać aby móc na własne oczy zobaczyć lodowy wulkan? Zapraszamy do czytania artykułu i informacje.

Warunki pogodowe w Kazachstanie spowodowały napływ turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć lodowy wulkan. Utworzony stożek ma około 14 metrów wysokości. Całość powstała poprzez natrysk wody, który w wyniku zamarzania stworzył lodowy wulkan. Jak wiemy w igloo jest ciepło i tym samym woda przestała zamarzać i nadal wydobywa się z lodowego wulkanu, niczym dym z wulkanu tradycyjnego. Atrakcja turystyczna powstała w pełni naturalny sposób. Dzięki warunkom atmosferycznym Kazachstan zyska dużo turystycznych gości.

Powstały wulkan z lodu jest umiejscowiony w wiosce Kegen. Panują tam sprzyjające warunki pogodowe 0 stopni Celsjusza, dlatego wulkan może się utrzymać, bez całkowitego zamarznięcia wody w środku. Do miejscowości w Kazachstanie przybywa coraz więcej turystów, którzy chwalą się swoją obecnością na Instagramie. Media społecznościowe niemalże oszalały na punkcie lodowego wulkanu z Kazachstanu. Duża dawka zdjęć zamieszczana w mediach społecznościowych pozwala się cieszyć widokiem i nadaje atmosfery przebywania w miejscu wraz z lodowym wulkanem.

Wulkany z lawiną w środku raczej odstraszają turystów. Jednak ich lodowa wersja wydaje się być bezpieczna, stąd ogromne zainteresowanie turystów i mediów, tym niezwykłym zjawiskiem. Lodowy wulkan prezentuje się okazale i przypomina o niezwykłości natury. Człowiek nie musi tworzyć sztucznych atrakcji turystycznych, natura sama go wyręczy. Jeżeli jeszcze nie byłeś w Kazachstanie, to warto się tam wybrać teraz. Szczególnie do małej wioski Kegen.