10 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Kioto

Kioto to malownicze miasto, które przez tysiące lat było stolicą kraju. Jest jednym z najchętniej odwiedzanym miejsc w Japonii, gdyż stanowi niesamowity ośrodek kultury, historii i turystyki. Stare uliczki, ogrody, piękne zabytki sprzed II wojny światowej to tylko kilka przykładów miejsc, które zapierają dech w piersiach, podczas zwiedzania tego miasta.

10 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Kioto

1. Odwiedź świątynie Fushimi Inari

Jest to jedno z miejsc, będących ikoną tego miasta. Ta świątynia poświęcona jest Bogu ryżu. W ciągu 1300 lat od jego ustanowienia w 711 r. n.e. ludzie gromadzili się tutaj, aby modlić się o obfite zbiory, dobrobyt w biznesie, bezpieczeństwo swojego domu i rodziny oraz spełnienie wszelkiego rodzaju innych życzeń.

2. Odwiedź Złoty Pawilon

Jest to najsłynniejsza budowla w całym Kioto, symbol Japonii. Wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wygląda świetnie o każdej porze roku. Posiada on niesamowitą historię, gdyż został on odbudowany w 1955 po podpaleniu.

3. Wieża w Kioto

Z góry wieży ujrzysz przepiękną panoramę miasta. Wznosi się na wysokość 430 stóp. Jest to jedna z nielicznych atrakcji w Kioto z czasów wsółczesnych, gdyż większość pochodzi z dawnej starożytności.

4. Zwiedź zamek Nijo

Ten zamek został wybudowany na początku XVII wiekua, oficjalnie, była to rezydencja szogunów Tokugawa. Pełnił funkcje ochronne i był symbolem militarnej potęgi rodu Tokugawa. Do zwiedzania są pałac, pokoje i ogrody. Jest to kolejne miejsce będące ikoną miasta, które należy zwiedzić będąc w Kioto.

5. Spacer po dzielnicy Higashiyama

Spacer po tej dzielnicy Kioto daje zwiedzającym wrażenie, jakby cofnęli się w czasie. Powoduje to wygląd ulic, na których stoi mnóstwo drewnianych budynków. Po drodze znajdziemy mnósto sklepów, restauracji, specjałów grancarskich i rzemiosła.

6. Odwiedziny w Pałacu Cesarskim

Kyoto Imperial Palace był rezydencją rodziny japońskiej, która panowała do połowy XIX wieku. Robi on wrażenie na każdym turyście i jest obowiązkowym punktem, który należy zaliczyć.

7. Randka w hotelu miłości

Taki hotel wynajmiemy bez rezerwacji na godzinę. Do wyboru mamy dużo tematycznych pokoji, lecz również standardowe apartamenty. Jeżeli podróżujemy po Kioto z partnerem lub partnerką, warto zaszaleć!

8. Zjedz tradycyjne, japońskie naleśniki

Naleśniki w Japonii to ogromny przysmak. Dostaniemy i te na słodko i na słono w zależności od naszych preferencji. Nie jest to dla nas obcy smak, jednak warto spróbować i zobaczyć jak przygotowywane są w innym zakątku świata.

9. Idź na zakupy na ponad 400-letni rynek

Rynek Nishiki ma ponad 400 letnią historię. Jest to najbardziej rozpoznawalny rynek w Kioto, gdzie dostaniemy tradycyjną japońską żywność. Warto skorzystać z takiej okazji i spróbować bardziej egzotycznego jedzenia.

10. Udaj się na spacer ścieżką filozofii

Ścieżka filozofii to trasa, która ciągnie się wzdłuż kanału, a nazwana została w ten sposób na cześć japońskiego filozofa, gdzie medytował się podczas spaceru w tym miejscu. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie w sezonie kwitnięcia wiśni.