Co warto zobaczyć w Wakayama?

Wakayama to miasto znajdujące się w południowej części Japonii i jednocześnie w centralnej części wyspy Honsiu. Miasto o niezwykłym klimacie i ogromnej ilości miejsc godnych zobaczenia. Z całą pewnością warto się tutaj wybrać, jeżeli zależy nam na tym, by poznać klimat kraju w nieco innej odsłonie. Miasto jest zagęszczone, aczkolwiek zdaje się być o wiele bardziej spokojniejszym miejscem niż Tokio. Nie brakuje również wspaniałych budowli podkreślających tradycyjny charakter Japonii. Gdzie warto udać się w pierwszej kolejności? Jakie miejsca warto odwiedzić?

Niezwykły zamek

Zamek Wakayama to zdecydowanie jedna z tych atrakcji, których nie można pominąć, będąc w mieście. Jedno z ważniejszych miejsc i budowla, która liczy sobie ponad pięćset lat. To z pewnością budowla, która pozwala nam obecnie podziwiać kunszt japońskich architektów. Znajduje się na wzgórzu tuż przy ujściu rzeki. Sceneria jest bajeczna, a zamek znajduje się w otoczeniu przepięknych drzew wiśni. To wielokondygnacyjna budowla z charakterystycznymi wygiętymi do góry dachami. Robi wrażenie, a przy okazji jest fantastycznym miejscem na odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu nieco bardziej zatłoczonych miejsc. Warto zaplanować wycieczkę na okres Hanami. Witanie wiosny w tym regionie i możliwość podziwiania fantastycznych drzew jest dodatkową atrakcją. Wiosną miejsce faktycznie robi największe wrażenie.

Muzeum w Wakayama

Museum of Modern Art to miejsce, do którego warto udać się z kilku względów. Dla miłośniki sztuki będzie prawdziwym rajem na ziemi. Na przestrzeni lat właścicielom udało się zgromadzić imponujące zbiory, które dzisiaj można podziwiać w niezwykle nowoczesnej przestrzeni. Co więcej, mamy w tym wypadku do czynienia przede wszystkim ze sztuką lokalnych artystów. W związku z tym to niepowtarzalna okazja, by zaczerpnąć nieco inspiracji i zobaczyć, jak sztuka rozwija się aktualnie w tym regionie. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać. Na terenie obiektu znajduje się również odrębna sekcja, która została w pełni poświęcona drukom. Wakayama City Musuem to kolejny obiekt, który warto wziąć pod uwagę. W tym miejscu udało się z kolei zebrać całkiem pokaźny zbiór eksponatów związanych stricte z kulturą Wakayamy. To jedno z tych miejsc, które pozwoli nam zrozumieć historię tego miejsca, poznać jego losy i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Wakayama od kuchni

Integralną częścią podróżowania jest kuchnia i kosztowanie lokalnych rarytasów. Poprzez jedzenie poznajemy cudze kultury i przy okazji mamy możliwość delektowania się niejednokrotnie niepowtarzalnymi potrawami. Warto z tego korzystać w każdej podróży. Będąc w Wakayamie warto udać się Forte Wajima. To jeden z najsłynniejszych obiektów handlowych, ale również miejsce, w którym będzie można po udanych zakupach udać się na pyszny obiad. Pełno tutaj różnorodnych restauracji, w których będziemy mogli skosztować lokalnych rarytasów. Warto przemierzać uliczki w poszukiwaniu street food. Trzeba przyznać, że jedzenie w takim ulicznym wydaniu jest po prostu przepyszne i pozwala poczuć klimat tego miejsca jeszcze lepiej. Nie należy przejmować się tym, że dany punkt gastronomiczny nie wygląda zbyt zachęcająco. Te najbardziej niepozorne miejsca na ogół serwują najlepszej klasy jedzenie.

Jak poznać zwyczaje lokalnej społeczności?

Poznawanie kultury może odbywać się na różnych poziomach. Doskonałym pomysłem będzie wycieczka do wspaniałego Muzeum Archeologii i Folkloru. To jedno z tych miejsc, w którym dowiemy się sporo o tradycjach, kulturze i zwyczajach mieszkańców, które kształciły się w tym regionie przez wiele lat. Muzeum jest w tym zakresie doskonałym przewodnikiem. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać na wycieczkę, by poznać historię miejsca i zmiany zachodzące na przestrzeni wieków.