Atrakcje turystyczne w Japonii

Japonia to chętnie wybierane państwo przez zagranicznych turystów, których przyciąga ciekawa kultura, architektura i historia tego kraju. Jest bardzo wysoko zaawansowana technologicznie i świetnie dostosowana pod turystów. W Japonii znajdziemy mnóstwo atrakcji w różnych miastach niezależnie od tego czy preferujemy zwiedzanie zabytkowych świątyń, czy zależy nam na rozrywce.

Najchętniej odwiedzane miasta

W Japonii oczywiście najchętniej wybieranym miastem jest Tokio, które formalnie wcale miastem nie jest. W stolicy Japonii odwiedzić możemy takie miejsca jak: Pałac Cesarski, obiekty kultury, parki i wiele innych miejsc.Równie chętnie odwiedzanie jest Kioto w zachodniej części Japonii jak i Sapporo będące gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 1972 roku. Turyści chętnie odwiedzają również Osakę, Kobe, Nagoję czy Kmakurę.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Japonii.

W Osace możemy zwiedzić wiele interesujących miejsc takich jak Osaka Castle, dzielnicę Shinksekai, oraz popularne i uwielbiane przez turystów Universal Studios Japan, czyli tematyczne wesołe miasteczko.

Ogromną popularnością cieszą się również sushi bary, czyli knajpki z pływającym sushi. Jeden z najbardziej popularnych lokali tego typu, znajdziemy w Tokio w okolicach świątyni Asakusa.

Na niedużej wyspie Odaiba znajdziemy mnóstwo ciekawych atrakcji takich jak Statua Wolności, Tęczowy Most, pomnik robota Guandam.

Chętnie wybieranym miejscem jest również sanktuarium bogów ryżu i sake, znane ze ścieżki z czerwonymi bramami. Jest to oczywiście Fushimi Inari Shrine, które skrada serca turystów.

Zdecydowanie atrakcją można nazwać również japońskie pociągi, które poruszają się w prędkością nawet 300km/h i słyną ze swojej punktualności, a także czystości, której doznamy na peronie i w samych pociągach.

Miejscowość Nara, która znajduje się niedaleko Kioto, to również chętnie wybierane miejsce. Nara była pierwszą stolicą Japonii, a w niej znajdziemy najpopularniejszą w Japonii świątynie Todaiji.

Ciekawym punktem do odhaczenia, są również pałace oraz świątynie w Kioto. Miejsce to jest kultowym i tradycyjnym miastem Japonii. Ilość świątyń, które tam znajdziemy jest zupełenie niezliczona.

Hiroszima to niesamowite miasto zniszczone przez atak bombą atomową. W piękny sposób uczczona jest pamięć ofiar zmarłych podczas tego wydarzenia.

Ciekawą miejscowością jest również Matsumoto słynąca z zamku o takiej samej nazwie, który uznawany jest z najstarszych i najlepiej zachowanych zamków w Japonii, do którego prowadzi czerwony most.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w kraju kwitnącej wiśni jest Arashiyama, a najchętniej wybieranym miejscem do zwiedzania tam jest między innymi bambusowy las.

Na wyspie świątyń Miyajima możemy podziwiać jedne z piękniejszych widoków w Japonii – czerwoną bramę troii, która w czasie przypływu znika pod wodą.

W stolicy Japonii – Tokio warto odwiedzić Pałac Cesarski i jego ogrody. Jest to miasto pełne kontrastów, jednocześnie stanowiąc centrum finansowe świata. Jest to oczywisty punkt wycieczki podczas wizyty w Japonii.

Warto odwiedzić także Fukuokę, czyli miasto na wyspie Kiusiu. Znajdziemy tam fantastyczny port morski, będący centrum transportu i handlu. Zwiedzać możemy tam również mnóstwo nowoczesnych obiektów sportowych, które głównie wybudowane zostały w 1995 roku.