20 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Osace

Osaka to jedno z najpopularniejszych i największych miast w Japonii. Jest niezwykle zróżnicowane kulturowo. Możemy odwiedzić w nim dużo restauracji, zabytków, niesamowitych budynków czy malowniczych parków. Osaka jest bardzo chętnie wybieranym kieurnkiem przez turystów, dlatego warto jest wiedzieć, jakie atrakcje oferuje nato niesamowite japońskie miasto.

Lista 20 atrakcji, które trzeba zaliczyć będąc w Osace

1. Odwiedź ulicę handlową Sennichimae.

Ta ulica nazywana jest kuchenną ulicą Osaki i to nie bez powodu. Dostaniemy tam mnóstwo japońskich akcesoriów kuchennych od tych najbardziej wysublimowanych, po te najgorszej jakości plastiki imitujące jedzenie.

2. Idź na przejażdżkę diabelskim młynem.

Diabelski młyn Tempozan w Osace to fantastyczna atrakcja turystyczna w tym mieście. Ma średnicę 100 metrów i wznosi się na ponad 112 metrów. Czyni go to jednym z największych na świecie. Podczas pobytu w gondoli możemy podziwiać widoki na Zatokę Osaka i okoliczne góry.

3. Zrób zakupy w America – mura.

America – mura, inaczej America Village, to dzielnica Osaki blisko pasma Shinsaibashi. Znajdziemy tam mnóstwo kawiarenek, butików, galerii, gdzie kupimy odzież m.in. w stylu vintage.

4. Zwiedź świątynie Hozen -ji

W przewodnikach mało mówi się o tej właśnie świątyni, jednak jest to miejsce warte uwagi. Świątynia zbudowana została w 1637 roku, a znana jest głównie z posągu buddy pokrytego mchem.

5. Udaj się do dzielnicy Dōtonbori

Jest to gwarna, jasna i rozrywkowa dzielnica w Osace. Znajdziemy tam mnóstwo kulinarnych przysmaków japońskich, lecz w tym miejscu odnajdą się również fani mody. W tymmiejscu można udać się na rejs po rzece Tonbori i zobaczyć podczas niego słynny Glico Man.

6. Pozwól sobie na odpoczynek w Minoo Park

Jest to zdecydowanie miejsce wypoczynkowe, gdzie możemy się całkowicie wyciszyć i zrelaksować. Malowniczy park wygląda wyjątkowo pięknie szczególnie jesienią.

7. Odwiedź wieżę Tsutenkaku

Wieża Tsutenkaku jest tak ważna dla Japończyków, jak wieża Eiffla dla Francuzów. Wybudowana w 1912 roku przyciąga wielu turystów z całego świata. Została jednak ona odbudowana po pożarze. Udaj się na platformę widokową na wieży i podziwiaj panoramę Osaki.

8. Przejedź się pociągiem metra

Metro w Osace liczy prawie 130 km. Cechuje je transport podziemny, jak to metro ma w zwyczaju, lecz także nadziemny co umożliwia podróżującym podziwianie miasta.

9. Zwiedź zamek Osaka

Zamek ten budowany był przez ponad 15 lat. W tym czasie wiele razy był przebudowywany, a po wielu latach został ogłoszony jednoznacznie jako jeden ze 100 najpiękniejszych zamków w całej Japonii.

10. Odwiedź świątynię Shitennō – ji

Ta świątynia jest pierwszą buddyjską świątynią w całej Japonii. Jest najstraszym oficjalnym miejscem religijnego kultu. Składa się z wielu budynków, a każdy z nich ma w niej inne znaczenie.

11. Wybierz się do nowoczesnego Osaka Aquarium Kaiyukan

Jest to jedno z największych takich akwariów. Podczas zwiedzenia, turyści przenoszeni są w świat głębokich wód oceanów czy Antarktydy.

12. Podziwiaj bliźniacze wieże

Te dwie wieże stały się w pewnym sensie symbolem całego miasta. Jedna z nich znajduje się w centrum miasta i oferuje wspaniały widok na całe miasto. Druga z nich stoi już na obrzeżach Osaki stoi druga z nich, mierząca ponad 100 metrów, wykonana ze stali, portowa wieża Kobe.

13. Zwiedź Narodowe Muzeum Sztuki

To właśnie w Osace znajduje się muzeum, będące “magazyn -em” dziedzictwa sztuki Japonii. Skupia ona dzieła głównie artystów powojennych, nie tylko japońskich, lecz z całego świata. Uwagę przykuwa jej szczególna, niecodzienna konstrukcja.

14. Odwiedź Muzeum Nauki

W tym muzeym znajdziemy mnóstwo interaktywnych eksponatów, więc jest to idealne miejsce do odwiedzenia, podczas podróży z dziećmi. Obejmuje ono praktycznie wszystkie dziedziny nauki. Do obowiązkowych punktów w muzeum, które trzeba zobaczyć jest planetarium, które było pierwszym w całej Japonii.

15. Umeda Sky

Jest to jeden z przykładów nowoczesnej, japońskiej architektury. Możemy udać się tam na punkt widokowy i podziwiać miasto z wysokości ponad 170 metrów.

16. Zwiedź tematyczny park Universal Studios Japan

Jest to jeden z 4 takich parków na świecie. Z odwiedzin tego miejsca będą zadowolone zarówno dzieci jak i dorośli niezależnie od zainteresowań.

17. Odkryj świątynie Isshinji

Znajdziemy w niej mnóstwo posągów Buddy, gdyż z tego właśnie słynie ta świątynia. Ciekawym faktem jest to, że zostały wykonane z kości ludzkich. Większość z najstarszych posogów, jednak nie prztrwała bombardowań w czasie II wojny światowej.

18. Podziwiaj port i Morze Wewnętrzne

Takie widoki oferuje nam Cosmo Tower, który jest jednym z najwyższych budynków w Japonii, gdyż liczy 256 metrów n.p.m..

19. Przejdź się na spacer w Osaka Castle Park

Ten malowniczy park będący istotną częścią historii Japonii. Jest to drugi co do wielkości miejski park na świecie. Znajdziemy tam duże boisko sportowe, teart muzyczny, czy salę koncertową pod gołym niebem.

20. Osaka Dome

Osaka Dome to po prostu stadion w dzielnicy Nishi, gdzie najczęściej rozgrywane są mecze baseballa. Może nie jest to wyjątkowy punkt w przewodniku, ale dla fanów sportów będzie to fajne doświadczenie.