Planujesz wyjazd do Turcji? Sprawdź, jakie są ceny

Turcja niezmiennie uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków podróży. Praktycznie każde biuro podróży ma w swojej ofercie wakacyjne wyjazdy do słonecznej Turcji. Z pewnością warto choć raz odwiedzić ten barwny i niezwykle atrakcyjny turystycznie kraj. Na początek dowiedz się jednak, ile to kosztuje. Wyjaśniamy, jakie są aktualne ceny w Turcji oraz ile kosztuje najtańsza wycieczka.

Chcesz wyjechać na urlop do Turcji? Poznaj aktualne ceny w Turcji

Wszystkie informacje na temat cen w Turcji znajdziesz w Internecie. Zerknij na: https://turystycznyninja.pl/ceny/turcja/. Naprawdę warto to sprawdzić, ponieważ dzięki temu nie będziesz zaskoczony cenami. Możesz przygotować budżet, który pozwoli ci miło i bezstresowo spędzić wakacje w Turcji.

Na stronie znajdziesz przykładowe ceny wycieczek, ceny produktów i ceny alkoholu. Dowiesz się, ile kosztują podstawowe artykuły spożywcze czy jaka jest średnia cena posiłku w restauracjach. Dodatkowo na stronie podano, jaki jest koszt życia w tym kraju, ile kosztuje wynajem i jakie są opłaty za media, a także koszty transportu zbiorowego czy wysokość cen na stacjach benzynowych.

Formy płatności a ceny w Turcji

Co ciekawe – w Turcji można płacić takimi walutami jak dolary amerykańskie czy Euro, mimo że oficjalną walutą jest lira turecka (TRY). Pamiętaj jednak, że korzystniej jest płacić lirami. Nie ponosisz wówczas dodatkowych kosztów (niekorzystny kurs wymiany przy płatnościach dolarami czy Euro).

Można również użyć kart płatniczych Visa i MasterCard. Nie ma problemu ze znalezieniem bankomatu. Przed podróżą warto jednak skonsultować się z bankiem, by upewnić się, jakie są opłaty za transakcje lub limity wypłat.

Wyjazd na wakacje – jakie są ceny w Turcji?

Generalnie Turcja nie jest przesadnie drogim krajem. Ceny wielu produktów czy usług są niższe niż w Polsce. Nie można jednak stwierdzić, że jest tanio. Należy bowiem pamiętać, że kryzys gospodarczy oraz galopująca inflacja to zjawiska globalne. Nie ominęły również Turcji. Obecnie w Turcji ceny są zatem zdecydowanie wyższe niż kilka lat temu.

Tak naprawdę możesz się świetnie bawić, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem. Musisz tylko rozważnie zaplanować wydatki. Jeśli masz ograniczony budżet, to nic straconego. Zamiast ekskluzywnych lokali – zjedz w taniej restauracji. Jeśli planujesz kupować produkty spożywcze, to koniecznie dowiedz się, jakie są ceny w sklepach.

Dłuższy urlop również wiąże się z nieco innymi wydatkami niż krótki pobyt na Riwierze Tureckiej. W grę wchodzą wówczas takie koszty jak: transport czy usługi (np. kino, siłownia, kosmetyczka czy fryzjer). Wakacje to czas relaksu. Z pewnością chętnie sięgniesz po lampkę wina czy piwo Efes. Pamiętaj, że ceny alkoholu są nieco wyższe niż w Polsce.

Wycieczka do Turcji – najtańsze oferty

Oferty są dość zróżnicowane, a ceny zależą od wielu czynników (region Turcji, standard hotelu, dodatkowe usługi, sezon itd.). Najmniej za 7-dniowy urlop w Turcji dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu All Inclusive zapłacisz 1180 zł. Najwięcej (przy takich samych parametrach) – 5890 zł za osobę. Średni koszt wakacji oscyluje natomiast wokół kwoty: 2373,91 zł.

Jest to dużo czy mało? Jak zwykle – to zależy. Wydaje się, że Turcja to kraj na każdą kieszeń. Ceny są różnorodne. Wiele zależy też od tego, jakie masz potrzeby i oczekiwania (wakacje All Inclusive czy samodzielny wyjazd). Jedno jest pewne: warto zwiedzić ten zakątek świata. Pieniądze są ulotne, natomiast wspomnienia trwale zapiszą się w twojej pamięci.